Başımız Sağ Değil Artık!

Sosyal Medyada Paylaş

Op. Dr. Kamil FurtunBaşınız sağolsun deyimi; kaybedilen insandan sonra, kalanlara akıl sağlığını koru, muhafaza et telkinini ifade eder. Doktorluk mesleğinin ülkemizde getirildiği durumda bunun olması mümkün gözükmemektedir. Bugün ülkemizin her yerinde gerçekleşen, binlerce hekime hakaret, tehdit ve saldırılardan bir tanesi daha, bir meslektaşımızın adice ve kalleşçe katledilmesiyle sonuçlandı.

Alışveriş merkezlerine dahi çakıyla girilmeyen ülkemizde, hastanelerimize denetimsiz giren gözü dönmüş kişiler; kendilerinin ve toplumun sıhhati için hayatının tüm zevklerinden vazgeçen, eğitim hayatı boyunca kitapların arasında boğulan, meslek hayatı boyunca ailesinden ve kendisinden fedakarlık ederek soğuk hastane köşelerinde nöbet tutan bir meslektaşımızı daha aramızdan almıştır.

Konu hekimi ve sağlık çalışanını hedef göstermek olunca birbirleriyle yarışan medya organları ise bu elim olayı magazin haberlerinden daha değersiz olarak görmektedir. Alimi cahile kırdıran bir sistemi şiddetle kınıyoruz.

Op. Dr. Kamil FURTUN’a ALLAH’tan Rahmet, yakınları ve tüm meslektaşlarımıza metanetler dileriz…