Türk Hekimleri Birliğinden İstanbul Tabipler Odası Seçim Duyurusu

Sosyal Medyada Paylaş

Türk Hekimleri Birliği Logo

Tüm Meslektaşlarımızın Dikkatine;

15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Türk Tabipler Birliği İstanbul Tabip Odası seçimlerine bazı hekim dernekleri olarak Türk Hekimleri Birliği adı altında katılacağız.

Amacımız;
Birinci sırada merkezinde çok uluslu şirketlerin ya da kurumların plan ve projeleri değil, hastaların ve Türk Hekimlerinin olduğu, ülkemiz gerçekleri ile barışık, insan onuruna yakışır güvenli ve kaliteli bir sağlık hizmeti verilmesini sağlayabilecek, tamamen milli ve yerli bir sağlık sistemi oluşturulmasına katkı sunmaktır.

İkinci önceliğimiz en uzun tahsili yapan ve hayatlarını hastalarına adayan hekimlerimizin hak ettikleri ancak bir türlü alamadıkları haklarının tümünü hem çalışırken ve hem de emekliliklerinde almaları için gereken her türlü çabayı sarf etmektir.
Üçüncü yapmamız gereken şey ise hekimlerin son dönemlerde zedelenen onur ve saygınlıklarının onarılması ve geri kazanılması için gayret göstermektir.

Bu saydıklarımızı yapacak azim ve kararlılık bizde vardır. Birlikten kuvvet doğar ilkesine inanan ve bize güvenen tüm hekimlerimizi Türk Hekimler Birliği şemsiyesi altında toplamaya, seçime katılmaya ve bizi desteklemeye çağırıyoruz.

Türk Hekimleri Birliği